Hoja v šolo otrokom prinaša številne koristi. Otroci, ki skupaj hodijo v šolo peš, dosegajo višji uspeh, so deležni boljše medvrstniške socializacije ...
Hoja v šolo otrokom prinaša številne koristi. Otroci, ki skupaj hodijo v šolo peš, dosegajo višji uspeh, so deležni boljše medvrstniške socializacije, pozitivno pa to vpliva tudi na njihovo telesno in duševno zdravje. Tudi zato bi bilo smiselno, da bi bila cestna infrastruktura v okolici šol urejena na način, da bi omogočala varno in samostojno pot v šolo čim večjemu številu otrok.
Gibanje Svoboda Mladi je pripravilo kratek video, kjer se dotaknejo prav te problematike. Ukrepi za umiritev prometa in povečevanje varnosti otrok na poti v šolo so pogosto narejeni na hitro in na način, da so čim cenejši, posledično pa so tudi učinki nezadostni. V prihodnje bi bilo treba to področje urejati drugače, sporočajo mladi: »Potrebovali bi dolgotrajno politiko, ki bi varovala naše otroke vsak dan, vsak mesec šole, ko potrebujejo priti varno do praga šole. Ta politika pa je lahko zgolj in edino primerna prometna infrastruktura, ki fizično omeji hitrost prometa.«