Z resnim nelagodjem sem danes prebral izjavo Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije. Borci se osrednje državne proslave ob dnevu državnosti ne bodo udeležili, ker njihov prapor ni dobrodošel. To je odločitev organizatorja proslave. In organizator je vlada.
To je odločitev organizatorja proslave. In organizator je vlada.
Ni skrivnost, da aktualna vlada do narodnoosvobodilne tradicije goji hladnost, ki meji na prezir. Toda izključiti prapor ZZB NOB z državne proslave ni le ideološka izbira, to je zgodovinski vandalizem.
Narodnoosvobodilni boj je eden od stebrov, na katerih stoji slovenska državnost. Tega ni mogoče izbrisati z obvestilom državnega protokola po navodilu vlade. Zvezda na praporu ZZB NOB ni simbol stranke, temveč simbol odpora, zmage in svobode.
Predsednica republike Nataša Pirc Musar bo v sredo slavnostna govornica na tej proslavi. Pozivam jo, da uporabi svojo moralno in politično avtoriteto ter zagotovi, da bodo na proslavi ponosno plapolali vsi praporji, tudi tisti z zvezdo, za katerega so umirali naši predniki z molitvijo na ustnicah in Slovenijo v srcu. Gibanje Svoboda jo v tem v celoti podpira.
Pozivam jo, da uporabi svojo moralno in politično avtoriteto ter zagotovi, da bodo na proslavi ponosno plapolali vsi praporji, tudi tisti z zvezdo, za katerega so umirali naši predniki z molitvijo na ustnicah in Slovenijo v srcu.





