Predsednik vlade in Gibanja Svoboda dr. Robert Golob je včeraj skupaj z ministrico za zdravje dr. Valentino Prevolnik Rupel obiskal Onkološki inštitut v Ljubljani.
Ob obisku je direktorici Zlati Štiblar Kisić predal novico, da je vlada zagotovila sredstva za širitev in nadgradnjo Onkološkega inštituta, in sicer v vrednosti 42 milijonov evrov.
»Danes je najpomembnejša novica, da so sredstva zagotovljena, gradbeno dovoljenje je pravnomočno in v prihodnjem mesecu že steče prvi razpis za izvajalce. To je velik korak naprej, ki bo izboljšal pogoje za bolnike in zaposlene ter pripomogel h krepitvi javnega zdravstvenega sistema,« je v izjavi poudaril predsednik vlade.
Danes je najpomembnejša novica, da so sredstva zagotovljena, gradbeno dovoljenje je pravnomočno in v prihodnjem mesecu že steče prvi razpis za izvajalce. To je velik korak naprej, ki bo izboljšal pogoje za bolnike in zaposlene ter pripomogel h krepitvi javnega zdravstvenega sistema.
Dodal je, da so na vladi razpravljali tudi o tem, kako razrešiti prostorsko stisko na celotnem območju Onkološkega inštituta v Ljubljani.
Sledimo interesu pacientov in krepitvi javnega zdravstva
Predsednik vlade je v izjavi dejal, da so pogovori tekli tudi o noveli zakona o zdravstveni dejavnosti, ki jo je pretekli teden potrdil državni zbor. Gre za enega najpomembnejših zakonov tega mandata, s katerim smo v Svobodi izpolnili svojo obljubo, da bomo jasno ločili javno in zasebno zdravstvo.
»Zelo sem bil pomirjen in zadovoljen, ko sem slišal, da na Onkološkem inštitutu v Ljubljani ne predvidevajo posebnih zapletov in da tudi med zaposlenimi zaenkrat ni zaznati posebne nervoze zaradi te novele,« je dejal premier dr. Golob.
Pri pripravi novele smo, kot je ponovno poudaril premier, »sledili izključno interesu pacienta in krepitvi javnega zdravstvenega sistema. Pot do krepitve javnega zdravstvenega sistema pa gre preko jasne razmejitve med zasebnim in javnim zdravstvom, kar novela zakona o zdravstveni dejavnosti tudi prinaša. Verjamem, da bo še kar nekaj odpora, tudi s strani interesnih skupin, a mi bomo na tej poti vztrajali, ker vemo, da je to najboljša možna pot, kako bodo pacienti v javnem zdravstvenem sistemu dobili najbolj kvalitetno storitev.«
Sledili izključno interesu pacienta in krepitvi javnega zdravstvenega sistema. Pot do krepitve javnega zdravstvenega sistema pa gre preko jasne razmejitve med zasebnim in javnim zdravstvom, kar novela zakona o zdravstveni dejavnosti tudi prinaša. Verjamem, da bo še kar nekaj odpora, tudi s strani interesnih skupin, a mi bomo na tej poti vztrajali, ker vemo, da je to najboljša možna pot, kako bodo pacienti v javnem zdravstvenem sistemu dobili najbolj kvalitetno storitev.