Vodja poslanske skupine Svoboda Borut Sajovic v oddaji 24ur zvečer o interpelaciji notranje ministrice Tatjane Bobnar.
Vodja poslanske skupine Svoboda Borut Sajovic v oddaji 24ur zvečer o interpelaciji notranje ministrice Tatjane Bobnar.
V Svobodi nam je mar za uresničevanje obljub, ki smo jih dali volivcem, predvsem pa skrbimo za to, da se stvari v naši državi urejajo po zakoniti poti, ne pa s politizacijo, kar ves čas počne SDS, je interpelacijo zoper notranjo ministrico Tatjano Bobnar komentiral vodja poslancev Svobode Borut Sajovic. »Je gospodu Grimsu žal po časih do 24. aprila, ko so želeli ustvarjati policijsko državo – hierarhija predsednik vlade, minister, šef policije, še kakšen sekretar in vodni top. Zdaj je zgodba drugačna. Vodni top služi ljudem za gašenje požara, policija in vojska pomagata ljudem v naravnih nesrečah. Ograje pa nikdar in nikjer v svetu niso zadržale begunskih ali migrantskih tokov,« je opisal razliko med prejšnjo in zdajšnjo vlado.
Ob tem je opozoril, da so za SDS migranti v Sloveniji problem samo takrat, ko je njihova stranka v opoziciji. Ko govorijo o migracijah, pa vas čas tudi zavajajo s podatki: »Statistika se je najbolj poslabšala do 1. junija. Takrat, ko smo imeli eno drugo vlado, Janševo vlado, pa migranti niso bili problem in niso bili politično orožje in orodje, ki želi spreti slovensko javnost, namesto da bi se zdaj ukvarjali z draginjo, inflacijo, energetsko, prehransko krizo, politiziramo v nezavest: od referendumov, kvazi vloženih zakonov in zdaj bomo očitno imel po treh referendumih še 13 interpelacij.«
Begunci in migranti predvsem ljudje v stiski: »Si ne želim, da bi se Slovenci morali kadarkoli kam umikati. Bi pa v takem primeru zagotovo računali na pomoč soljudi. Ukrajince smo sprejeli prijazno. Človek v stiski je človek v stiski. Ni pomembna ne barva kože ne spol, ampak ljudem je treba pomagati v okviru možnosti, ki jih imamo.«
Nezakonitih migracij ne bomo rešili z ograjo, ta ljudi ne ustavi, je pojasnil: »Zadeve je treba reševati z mednarodnim sodelovanjem, s premikom schengenske meje in z dobrim delom in sodelovanjem policije in jaz mislim, da je to tisto, kar SDS najbolj moti: da ministrstvo, ministrica in policija delajo strokovno, zakonito, državljanom prijazno, ne pa politično.«
Poudaril je še, da policija dobro skrbi za varnost na južni in ostalih mejah, kar kaže tudi podatek, da ni povečanega števila kaznivih dejanj ali kakšnih ekscesov.